Instagram’da Çekiliş Düzenleyerek Gerçek Takipçi Kazanma

Tüm Dünya hem de Türkiye’de yoğun ilgi gören sosyal medya devi Instagram, kullanıcılarına birçok dolaylı fırsat sunuyor. Takipçi sayısı yüksek olan ve takipçileriyle etkileşimde halinde bulunmayı başaranlar birer fenomene dönüşüp hitap ettikleri kitleye dönük reklamlar alarak kolay şekilde gelir elde edebiliyor.

Nasıl çekiliş yapılır?

Takipçi sayısını artırmak ve etkileşimi yükseltmek için bir çok yollar olsa da, Instagram çekiliş yapma yöntemi gerçek takipçi kasma konusunda en etkili yöntemlerden birisi. Sayfanızda çekilişi organize ederken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Örneğin, Ayakkabı satışı yapan bir hesabın hitap ettiği kitle ile seyahat kareleri paylaşan bir hesabın hedeflediği kitle aynı olmaz. Bu iki hesap sahibi Instagram’da çekiliş yapmak istediklerinde, kazananlara farklı ödüller vaat edebilmeli. İlk örnek için bir ayakkabi veya hediye çeki verebilir; ancak ikinci örnek için ideal olan bir otelde ücretsiz konaklama veya otobüs ya da uçak bileti olabilir.

Instagram çekilişi yapılırken önce hediyeye karar verip ardından şartlar belirlenir. Takip etme, yorum yapma, yoruma birilerini etiketleme, hikayede paylaşma gibi şartlar getirilerek maksimum düzeyde etkileşimin gerçekleşmesi kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Ayrıca tarihlerin kesinlikle belirlenmesi gerekir. Belirlenen tarihe ulaştığı an çekilişe katılım hakkı da sonlanmış olur.