Instagram Hesabı Silme, Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram son yılların en popüler sosyal ağlarından biri haline geldi. Facebook sahibi tarafından satın alınan Instagram, kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor. Buna rağmen pek çok kişi dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram hesabını silmek, kapatmayı isteyebiliyor. Hesabı tamamen silmek için uygulanması gereken adımlar ise çok açık ve net olarak bizlerle paylaşılmıyor. Eğer siz de “instagram hesabı nasıl silinir” diye soruyorsanız, bu yazımızda derlediğim bilgilerden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Instagram hesabınızı silmek için herhangi bir cihazdan işlem yapmanız gerekiyor. Cep telefonu ya da tablet üzerinden kullandığınız Instagram uygulamasından hesabınızı tamamen silmeniz mümkün değil. Öncelikle şu linke tıklamalısınız: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Linke tıkladıktan sonra oturumunuz açık değilse oturum açın ve tekrar aynı bağlantıya tıklayın.

Açılacak olan hesabını sil sayfasında karşınıza çoktan seçmeli bir sayfa açılacak. Burada Instagram hesabınızı neden silmek istediğinizi seçmelisiniz. Ör: Çok zamanımı alıyor vb. Seçiminizi yaptıktan sonra açılan sayfada karşınıza gelen boş kutuya şifrenizi girin ve mavi ile yazılmış olan “Hesabımı kalıcı olarak kapat” butonuna tıklayın. Instagram hesabı silme işleminiz böylece tamamlanmış oldu.

Telefon Üzerinden 5 Adımda Instagram Hesap Dondurma

  1. İlk olarak telefonunuzdaki tarayıcıdan https://www.instagram.com/ linkine tıklayın ve oturum açın.
  2. Telefon ekranında sağ alt kısımda bulunan küçük profil resminize tıklayın ve profil sayfanıza geçin
  3. Sayfa açıldıktan sonra profili düzenle butonuna basın
  4. Açılan sayfada en altta bulunan “hesabımı geçici olarak kapat” kutucuğuna dokunun
  5. Açılan sayfada hesabınızı neden dondurduğunuzu yazdıktan sonra “hesabımı geçici olarak kapat” kutucuğuna tıklayın ve onay penceresini de onaylayın. Telefondan Instagram hesabı silme işleminiz böylece tamamlanmış oldu.