Telefonumun Şarjı Çok Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım ?

Maalesef birçok akıllı telefonun şarjı 0 – 1 gün aralığında dayanmakta. Tuşlu telefonlar hariç 🙂 Özellikle akıllı telefonunuzla çok işlem yapıyorsanız 1 gün bile şarjınız zor dayanıyor. Akıllı telefonunuz var ve şarjınızın daha fazla dayanmasını istiyorsanız bu yazım tam size göre.Size vereceğimiz tüyolar sayesinde akıllı telefonunuzun şarjı eskisine göre daha fazla dayanacak.

1-Yazılımınızın Güncellemesini Yapın

İos ya da andoid hiç fark etmez yazılımınız güncel değilse güncellemeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Bunun dışında uygulamalarınızı da güncel tutmayı ihmal etmeyin.Çünkü uygulamalar genelde haftada bir iki defa güncellenirler ve telefonunuz bu sayede daha az kaynak tüketir.

2-Ana Ekranınıza Yüksek Çözünürlük İçeren Resim Eklemeyin

Telefonunuzun ekranında bulunan resmin yüksek çözünürlüklü olmamasına dikkat edin.Yüksek çözünürlüklü resimler maalesef çok fazla şarj gitmesine sebep olacaktır.

3-Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın

Telefonunuzun arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Yoksa yine kaynak kullanımı artacaktır ve telefonunuzun şarjınız hızlı şekilde tükenecektir.

4-Gereksiz Yere Wifi, Bluetooth Açık Bırakmayın

Wifi ve Bluetooth hangisini kullanıyorsanız onu açık tutun. İkisini birlikte açık tutmamaya özen gösterin.

5-Ekran Parlaklığını Düşürün

Telefonu kullanmadığınız zamanlarda ekran parlaklığını dışarda veya bir ortamda ekranı görebilecek seviyeye düşürün. Bu sayede şarjınızın tükenme süresi daha azalacaktır.