Netflix’te Altyazı Ayarları Nasıl Yapılır?

Netflix film izleme, masaüstü uygulamasında altyazı ayarlarını yaparak yazı fontu değiştirebilir, boyutu büyütebilir ya da arka plan rengini ayarlayabilirsiniz.

Netflix, tüm dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de en çok tercih edilen ücretli uygulamalardan biri. Dolayısıyla Netflix kullananlardan büyük bir kısmı da masaüstüne ek olarak mobil platformlarda da bu hizmetten yararlanıyor. İşte bu noktada Netflix’in ayarları çok büyük önem taşıyor. Basit yöntemlerle masaüstü sürüm üzerinden değiştirilebilen altyazı görünümü, hesabın aktif olduğu diğer tüm cihazlarda kolaylıkla aktif oluyor.

Netflix’e web sitesi üzerinden girip üyeliğinizi açtığınızda ilk olarak Hesap / Profil bölümüne gelmeniz gerekiyor. İkinci olarak ‘Alt yazı görünümü’ seçeneği yer alıyor. Gerekli ayarlamayı kolaylıkla buradan yapabilirsiniz.

Netflix uygulamasında yazı tipini, gölgesini, boyutunu, arka plan rengini ve metin boyutunu kolaylıkla değiştirerek önizlemeye bakabilir ve buradan istediğiniz düzenlemeyi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.